Potrójne oszklenie
Jeszcze kilkanaście lat temu normę stanowiły na polskim rynku okna z podwójnym oszkleniem. Dziś śmiało możemy uznać je za rozwiązanie przestarzałe, ponieważ wypuszczają na zewnątrz zbyt dużo energii cieplnej. Normy budownictwa pasywnego są w stanie spełnić przede wszystkim okna trzyszybowe tworzące wewnętrzne komory, stanowiące dodatkową izolację. Mogą być one wypełnione powietrzem, jednak lepiej sprawdzają się gazy o odpowiednich właściwościach, między innymi argon i krypton.
Klejenie szyby do ramy okiennej na całym obwodzie
Ważnym elementem okien do domu pasywnego jest łączenie szyb z ramą okienną. Aby osiągnąć maksymalną termoizolację, klejenie szyby powinno odbywać się na całym jej obwodzie. W oknach Internorm odpowiada za to technologia I-tec Oszklenie. Warto nadmienić, że przy okazji przyczynia się ona do lepszego zabezpieczenia budynku przed włamaniem przez próbę wyważenia szyby.
Okna wykorzystujące ciepło promieni słonecznych
W budownictwie pasywnym liczy się każda możliwość oszczędzania energii lub zyskania dodatkowego źródła ciepła. Jedno z takich źródeł stanowią promienie słoneczne, które ogrzewają nasze mieszkania nawet w mroźne dni. Jednak w tym przypadku wspomniane potrójne oszklenie izoluje wnętrze od ich działania. Dlatego w oknach Internorm wykorzystuje się unikatową powłokę SolarXPlus pokrywającą szybę, dzięki czemu do wnętrza dostaje się o 20% więcej ciepła promieni słonecznych.
Prawidłowy montaż okien
Oprócz samych właściwości okien, ogromną rolę odgrywa montaż. Wiodący producenci i dystrybutorzy okien przeprowadzają go na własną rękę, co jest gwarancją, że praca zostanie wykonana fachowo, a okna w pełni wykorzystają swoje termoizolacyjne parametry. Dziś standardem jest montaż trójwarstwowy, który izoluje okna przed wilgocią, stanowi termoizolację, a jednocześnie odprowadza wilgoć na zewnątrz.
Wielokrotne uszczelnienie
Kolejnym ważnym elementem konstrukcji okien jest ich uszczelnienie. Najlepiej, jeśli skorzysta się z technologii wielowarstwowej. W oknach produkowanych przez firmę Internorm standardem stało się potrójne uszczelnienie, co zapewnia doskonałe właściwości termoizolacyjne.
Nowoczesna wentylacja
Aby czuć się w domu komfortowo, oddychać świeżym powietrzem, pozbyć się nadmiaru dwutlenku węgla, wilgoci i zarazków, konieczne jest regularne wietrzenie. W przypadku tradycyjnych okien proces ten prowadzi do ogromnych strat ciepła, nawet jeżeli trwa zaledwie kilka minut. Dlatego lepiej zdecydować się na nowoczesne okna pasywne z technologią I-tec Wentylacja, w których wywietrznik jest wbudowany w ościeżnicę. Wietrzenie może odbywać się przy zamkniętym oknie, co zapewnia stały dostęp świeżego powietrza, a specjalna konstrukcja tego mechanizmu zapobiega utracie ciepła.