Najcieplejsze połączenie – drewno i aluminium
Na osiągnięcie najwyższych możliwych standardów izolacyjnych, wymaganych w budownictwie pasywnym, pozwala połączenie drewna z aluminium. Oczywiście materiały te nie mogą być zestawione w przypadkowy sposób. Inżynierowie Internom opracowali wielowarstwową konstrukcję płytową z rdzeniem wykonanym z bezpiecznej dla środowiska pianki termoizolacyjnej. Od wewnętrznej strony mamy drewno, od zewnętrznej aluminium. Tego typu drzwi samym swoim wyglądem i masywną konstrukcją wzbudzają zaufanie, którego oczekujemy od strażnika naszego domu. W najcieplejszym wariancie modelu HT 410 izolacyjność cieplna wynosi Ud=0,58 W/m2K !
Co ważne, ciepłe drzwi to w końcu także piękne drzwi. Trzy style okienne Internorm znajdują swoje odzwierciedlenie w ofercie drzwi. Dla nowoczesnych minimalistów – linia Studio, dla koneserów bardziej stonowanych lecz nowoczesnych drzwi – linia Home w dwóch wydaniach Pure i Soft oraz linia Ambiente dla miłośników tradycji. W Internorm już dawno zrozumiano, że drzwi, które są wizytówką domu, pozwalają na oddanie charakteru ich właściciela oraz jego fantazji. Dlatego zarówno drewno jak i aluminium można barwić na dowolne kolory z palety RAL. Dodając do tego bogactwo detali i przeszkleń otrzymujemy produkt szyty na miarę. Nie zapominajmy przy tym, że o parametrach spełniających wymagania domu pasywnego (często potwierdzone najbardziej prestiżowym certyfikatem Instytutu Domu Pasywnego w Darmstadt).
Drzwi drewniano aluminiowe są ciepłe, personalizowane ale to nie wszystko. Są także bezpieczne. Klasa odporności na włamanie WK2 (RC2) nawet w wersji podstawowej, wieloryglowe zamki i ukryte zawiasy – to zaledwie wstęp do możliwości, jakie dają takie drzwi w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa.
Energooszczędne aluminium? To możliwe
W powszechnej świadomości aluminium uważane jest za materiał „zimny”, nadający się na drzwi co najwyżej do garażu. Osiągnięcia techniki sprawiają, że nie jest to już prawda. Choć modele wykonane z tego lekkiego materiału nie osiągają aż tak doskonałych parametrów cieplnych, jak te wykonane z połączenia aluminium z drewnem, to najnowocześniejsze z nich mogą sprawdzić się w domach energooszczędnych. Tak jest w przypadku modeli AT400 Thermo Portal Internorm czy AT410. Te ekskluzywne produkty potrójnie uszczelnianych drzwi aluminiowych osiąga izolacyjność cieplną Ud do 0,75 W/m2K i 0,78 W/m2K, a więc śmiało można ją zastosować w domu niskoenergetycznym, a nawet pasywnym. Dzięki specjalnej, wielowarstwowej budowie skrzydła zapewniającej maksymalną stabilność i seryjnie stosowanym zamkom wieloryglowym model ten, podobnie jak omawiany powyżej drewniano-aluminiowy – spełnia normy antywłamaniowe dla klasy WK2 (RC2).
Wybierając drzwi do domu pasywnego mamy teraz wybór większy niż kiedykolwiek wcześniej. Materiał, z którego wykonane są drzwi – drewno i aluminium czy samo aluminium, kolory, style, zabezpieczenia, przeszklenia. Dzięki temu dom pasywny może być prawdziwie dopasowany do oczekiwań mieszkańców.