Okna zespolone i żaluzja międzyszybowa
W oknach zespolonych żaluzja usytuowana jest między taflami szkła. Rozwiązanie to chroni tym samym żaluzję przed warunkami atmosferycznymi, a przy tym pozwala na swobodny dostęp do niej. Nie jest to zatem produkt, który znamy z minionych lat, gdzie żaluzja była zamknięta w oknie bez możliwości jej wyjęcia. Przykładem okien zespolonych są okna PCV-aluminiowe model KV 440, jak również okna drewniano-aluminiowe model HV 450. W obu przypadkach producent wyposaża okna w oszklenie z nawet czterema szybami! Okna te dzięki swojej konstrukcji pełnią cztery funkcje ochronne:
- chronią przed hałasem, ponieważ osiągają świetną izolacyjność akustyczną, nawet do 47 dB,
- chronią przed słońcem,
- chronią przed zimnem, ponieważ dzięki poczwórnemu oszkleniu są bardzo ciepłe; Uw dochodzi nawet do 0,60 W/m2K,
- chronią przed wzrokiem przechodniów czy sąsiadów.
I-tec Zacienienie – dodatkowy system zaciemniający
Zarówno okno KV440, jak również HV 450 można wyposażyć w system I-tec Zacienienie, czyli żaluzję wraz z modułem fotowoltaicznym pobierającym energię do sterowania żaluzją z promieni słonecznych. Gromadzona w akumulatorze energia jest wykorzystywana tylko wtedy, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Akumulator ładowany jest nawet dzięki rozproszonemu światłu dziennemu. Żaluzją można sterować za pomocą aplikacji I-tec SmartWindow, którą można za darmo zainstalować na swoim smartfonie lub tablecie!
Zalety okien zespolonych
Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Przede wszystkim należy wspomnieć o energooszczędnym oraz ekologicznym aspekcie. Nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów energii, a jednocześnie tworzymy środowisko gospodarstwa domowego przyjazne naturze. Ponadto, nie są wymagane dodatkowe prace związane z montażem żaluzji, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. System pracuje sam, bez ingerencji domowników. Reguluje ilość światła, które dociera do pomieszczenia.
Upał za oknem, przyjemny chłód w mieszkaniu? Możliwe, wykonalne oraz komfortowe!