Dlaczego wybrać okna trzyszybowe?
Użycie trzech szyb ma przede wszystkim zminimalizować ilość ciepła wydostającą się z budynku przez okna, a co za tym idzie – ułatwić jego ogrzanie i pośrednio zmniejszyć rachunki za zużytą do tego energię. Okno trzyszybowe stanowi barierę dla fal akustycznych, dlatego do domu lub biura przedostaje się mniej dźwięków z zewnątrz. Ponadto trzy warstwy szkła osadzone w skrzydle znacząco zwiększają jego masę, co ma wpływ również na bezpieczeństwo, ponieważ potencjalnemu włamywaczowi trudniej będzie podważyć ciężką ramę. Na co jeszcze warto zwrócić szczególną uwagę wybierając okna trzyszybowe?
Współczynnik termoizolacyjności
Wybierając okno trzyszybowe należy upewnić się, że charakteryzuje się ono wysokim poziomem termoizolacyjności (współczynnik Uw) – oznacza to współczynnik przenikania ciepła dla całego okna, a nie np. samej szyby czy profilu. Im mniejszy jest współczynnik Uw, tym mniejsza jest ucieczka ciepła w sezonie grzewczym, a to pozytywnie wpływa na nasze oszczędności z tym związane. Tylko okna z trzema szybami mogą osiągnąć standard energooszczędny lub jeszcze lepszy tzn. pasywny. Ważną sprawą jest tutaj wymaganie, aby sprzedawca przedstawił należyty certyfikat, który dotyczy izolacyjności cieplnej dla całego okna (Uw), a nie wyłącznie szyby (Ug) – jest to najczęstszy chwyt stosowany przez firmy nie posiadające odpowiedniej jakości.
Mikrowentylacja
Oprócz optymalnego zarządzania energią okno powinno oferować możliwość mikrowentylacji (tzw. mikrouchył). Funkcja ta pozwala na wymianę powietrza pomiędzy pomieszczeniem a otoczeniem po ustawieniu klamki pod odpowiednim kątem.
Jakość okien trzyszybowych
Kolejnym istotnym kryterium wyboru okien trzyszybowych powinna być ich jakość. Jeśli podejmujemy decyzję o inwestycji, w bardziej zaawansowane technologicznie, a więc nieco droższe okna, warto, aby pochodziły one od sprawdzonego producenta, co zapewni ich trwałość i niezawodność.
Jakie okno trzyszybowe wybrać?
Wszystkie wyżej wymienione warunki spełnia okno KF 410 firmy Internom. Wyposażone w potrójne szklenie SOLAR + zapewnia ono izolacyjność cieplną Uw na poziomie nawet 0,62 W/m2K. Jeżeli zastosujemy odpowiednią szybę izolacyjność akustyczna może sięgnąć 45 dB, co powoduje, że wnętrza pozostają ciche nawet przy hałaśliwym otoczeniu. Ukryte ryglowania i klasa odporności na włamanie na poziomie WK1 lub WK2 zapewnia natomiast, że możemy czuć się bezpiecznie we własnym domu. Co więcej okna Internorm są wyposażone w innowacyjną technologię FIX-O-ROUND, która pozwala na zespolenie każdej szyby z ramą na całym jej obwodzie, co pozytywnie wpływa na stabilność całego okna oraz jego parametry termoizolacyjne. Dopełnieniem tego rozwiązania są trzy uszczelki, za sprawą których z wnętrza budynku „ucieka” jeszcze mniej ciepła. Zarówno uszczelki jak i technologia FIX-O-ROUND nie wymagają dodatkowej opłaty.