Sypialnia w stylu boho – porady wnętrzarskie

27 grudnia 2021

Aranżacje w stylu boho od kilku sezonów brylują na stronach magazynów wnętrzarskich. Naturalne materiały, jasne kolory i roślinne akcenty rozkochały w sobie Polaków. Nic dziwnego – przytulne wnętrze daje ogromne wytchnienie od wielkomiejskiego zgiełku. Chcąc jednak wprowadzić styl boho do wnętrz, warto najpierw zapoznać się z jego dokładną charakterystyką. W tym artykule nie omówimy tego, jak powinny wyglądać wnętrza w stylu boho, lecz skupimy się na jednym pomieszczeniu. Podpowiemy Wam, jak powinna wyglądać boho sypialnia, jakie wprowadzić dodatki do przestrzeni, by nadać bardziej przytulny charakter wystroju, a także, jak zaaranżować okna w sypialni boho.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Na początek trochę teorii – na czym właściwie polega styl boho?

Styl boho wywodzi się od grup francuskiej cyganerii, która w XIX wieku stała się inspiracją dla wielu środowisk artystycznych. Grupa cyganerii wyróżniała się swoim nieszablonowym myśleniem i odrzuceniem materializmu, który w tamtych czasach był bardzo bliski francuskim elitom.

Jaka jest ideologia stylu boho? Autentyczne przedstawienie siebie. Stworzenie przestrzeni, w której czujemy się przytulnie i czujemy się częścią natury.

Sypialnia boho – jak zaaranżować przestrzeń?

W aranżacji boho króluje bogactwo materiałów, wzorów i naturalnych dekoracji. Warto jednak pamiętać, że w tym stylu chodzi przede wszystkim o prawdziwe oddanie swojej osobowości. Sypialnia w stylu boho to idealna aranżacja dla wszystkich, którzy nie lubią przypisywać się do utartych schematów i chcą urządzić przestrzeń „po swojemu”. Właśnie dlatego sypialnie boho są uwielbiane przez osoby o artystycznych duszach, które nie lubią trzymać się żelaznych reguł.

O czym warto pamiętać urządzając sypialnię w stylu boho?

Styl boho uwielbia przede wszystkim naturalne materiały. Zasłony z lnu, kolorowe bawełniane poduszki, dekoracje z wikliny czy trawy morskiej będą strzałem w dziesiątkę, gdyż idealnie oddadzą klimat sypialni w stylu boho. W takiej aranżacji nie może też zabraknąć roślinnych akcentów – suszone bukiety kwiatów, pampasy czy rośliny XXL będą idealnie pasować do elementów wystroju.

Sypialnia w stylu scandi boho – czym się różni od „zwykłego” boho?

Ostatnio na portalach społecznościowych coraz częściej możemy zauważyć tworzenie się nowego trendu wnętrzarskiego – stylu scandi boho. Czym różni się sypialnia scandi boho od „zwykłego” boho?

Sypialnia scandi boho jest połączeniem dwóch opozycyjnych styli. Styl skandynawski jest pochwałą prostoty i równowagi, natomiast boho nie trzyma się żadnych reguł i żywo łączy etniczne elementy dekoracyjne z barokowymi meblami. Połączenie tych przeciwieństw stwarza naprawdę jedyny w swoim rodzaju styl wnętrzarski. Sypialnia w stylu scandi boho jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią ład i harmonię we wnętrzach, lecz zachwycają je naturalistyczne i nieco chaotyczne elementy boho.

Meble do sypialni w stylu boho – jakie wybrać?

Wybierając meble boho do sypialni należy przede wszystkim pamiętać, by były one z naturalnych materiałów. Łóżko do sypialni boho powinno być wykonane z drewna bądź z metalu. Świetnie sprawdzą się wszelkie zagłówki z rattanu, które tchną w sypialnię w stylu boho nieco bohemicznego akcentu.

Wystrój sypialni boho świetnie uzupełnią też wszelkie meble tworzone w duchu slow life – duże fotele czy etniczne poduszki na podłodze, które będą tworzyć dodatkowe miejsce do odpoczynku, będą dobrym rozwiązaniem.

Jakie dodatki do sypialni boho?

W przypadku wyboru dodatków do sypialni boho, warto postawić na dekoracje o naturalnym charakterze. Wnętrza pięknie uzupełnią wiklinowe kosze, doniczki z bambusa, lniane dywany, makramy czy łapacze snów. W sypialni boho nie może zabraknąć także lustra! Dekoracyjne lustra są nieodłącznym elementem domu boho. Rattan, wiklina czy trawa morska będą idealnymi materiałami na oprawę lustra w sypialni w stylu boho.

Jakie okna do sypialni boho?

Ze względu na to, że w stylu boho powinny królować raczej naturalne materiały, to dobrym pomysłem będą drewniane okna, które podkreślą bohemiczny charakter wnętrza. Wszystkie odcienie drewna w przypadku stylu boho są dozwolone, natomiast w scandi boho najlepiej dobrać odcień drewna do innych elementów aranżacji.

Jak zaaranżować okno w boho sypialni?

Sypialnia w stylu boho powinna być zaprzeczeniem minimalistycznych idei, dlatego okno w żadnych przypadku nie powinno zostać puste. Najczęściej w aranżacjach zdobią je liczne materiały oraz dekoracje na parapecie.

A jakie zasłony do sypialni w stylu boho wybrać? Warto postawić zwłaszcza na naturalne materiały z etnicznymi wzorami. Dobrym pomysłem będzie także sznurkowa firanka do sypialni boho, która wniesie do wnętrza nieco polotu.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: